

Edith Stein College
Een muurschildering met geometrische kleurvlakken en sportsilhouetten in de hal naar de gymzaal van het Edith Stein College in Den Haag.
De lange hal richting de gymzaal was functioneel, maar vooral ook heel kaal en saai. Juist op een plek waar dagelijks leerlingen onderweg zijn naar sport, wilde hij veel meer energie, kleur en beweging voelen.
Dat werd het uitgangspunt voor het ontwerp.
Ik maakte een doorlopende muurschildering over meerdere wandvlakken, met grote geometrische kleurvlakken en zwarte silhouetten van verschillende sporten. Terwijl je door de hal loopt, verandert het beeld steeds. Nieuwe kleuren, vormen en sporters verschijnen onderweg, maar alles blijft onderdeel van één geheel.
De bedoeling was niet alleen om de muren mooier te maken, maar om de hele route naar de gymzaal meer energie te geven.
EEN ONTWERP DAT MEEBEWEEGT MET DE HAL
Juist de enorme lengte van de ruimte maakte dit project interessant.
De schildering mocht niet voelen als een reeks losse afbeeldingen naast elkaar. Daarom liet ik de kleuren, vormen en sportsilhouetten visueel door de hal heen bewegen.
Basketbal, tennis, badminton en andere sporten kregen ieder hun plek, terwijl dezelfde krachtige vormentaal steeds terugkomt.
Zo ontstaat er ritme in de ruimte en wordt de lengte van de hal juist een kracht van het ontwerp.
DE FUNCTIE VAN DE RUIMTE ALS UITGANGSPUNT
Bij dit project kwam het idee rechtstreeks voort uit de plek zelf.
Dit is de route naar de gymzaal. Dan mag een ruimte wat mij betreft ook al iets uitstralen van wat daar gebeurt: beweging, kracht, plezier en energie.
Door de hal op die manier te benaderen, werd een saaie doorgang een omgeving die veel beter past bij het gebruik ervan.
Je bent nog niet in de gymzaal, maar de energie begint al onderweg.
Ook een idee voor jullie ruimte? Bekijk de mogelijkheden voor muurschilderingen voor bedrijven of bespreek je idee met mij.





